A pszichológusok száma rengeteg, azonban a megfelelő szakember megtalálása egyre nehezebb.
Ez a cikk gyűjtemény segítséget nyújt abban, hogy tudd, milyen szempontokat érdemes mérlegelned, amikor a pszichológushoz fordulás mellett döntesz, illetve választ kapsz az út során felmerülő kérdéseidre is.
Milyen tévhitek élnek a terápiával, pszichológiai tanácsadással kapcsolatban? Ha valamilyen hiedelem tart vissza abban, hogy segítséget kérj, olvasd el a cikket.
Bár már egyre elterjedtebb, hogy segítőhöz fordulunk, amikor valamilyen mentális problémát tapasztalunk magunkon vagy nehéz élethelyzetbe kerülünk, könnyű elveszni a rengeteg lehetőség között, főleg, ha nem is tudjuk, hogy adott problémával milyen szakembert kéne felkeresnünk. Ebben a cikkben a pszichiáter és a pszichológus közötti különbségeket vizsgáljuk meg.
Ha már egyszer kerestél pszichológust az interneten, biztos vagyok benne, hogy szembejöttek veled a következő megnevezések: klinikai szakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus, pszichoterapeuta. De vajon mit is takarnak ezek a megnevezések? Ebben a cikkben választ kapsz arra, hogy melyik szakpszichológus mivel is foglalkozik pontosan, így tudni fogod, kit keress fel.
Ha eldöntötted, hogy szakemberhez fordulsz és nagybaj bújod a pszichológusok bemutatkozását, a végzettségén túl érdemes annak is utánanézned, hogy milyen módszerrel, módszerekkel dolgozik, hiszen fontos, hogy jól tudjatok együttműködni.
Ebben a cikkben abban nyújtok segítséget, hogy megismerd, milyen pszichológiai módszerek vannak, így ki tudd választani, hogy melyik szimpatikus neked és melyik, amelyiket mindenképp el szeretnéd kerülni.
Gyakran merül fel ellenérvként a pszichológushoz forduláskor, hogy nagyon drága a szakember óradíja. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy mi rejtőzik a pszichológusok által megadott magas ár mögött.
Egyre nő azoknak a száma, akik valamilyen nehézség miatt vagy csak mert szeretnének fejlődni, pszichológushoz fordulnak. Az ő dolgukat szeretném megkönnyíteni ezzel a cikkel, amiben leírom, hogy mire számítsanak, amikor pszichológust keresnek pszichológiai tanácsadás céljából. A cikkben végigvesszük az egész tanácsadói folyamatot lépésről lépésre.
Gyakori ellenérvként merül fel pszichológushoz forduláskor a pénz mellett, hogy “Nekem vannak barátaim, nincs szükségem pszichológusra!”. Ebben a cikkben ledöntöm azt a tévhitet, hogy csak azok járnak pszichológushoz, akik nem tudnak a barátaikkal beszélgetni. Ugyanis egy pszichológiai tanácsadás jóval több egy baráti beszélgetésnél, a cikkből kiderül, hogy miért.
Bízom benne, hogy új tudással lettél gazdagabb a pszichológusokkal, a tanácsadás folyamatával és a pszichológus kereséssel kapcsolatban. Ha bármilyen kérdés maradt benned, amit nem válaszoltam meg, írd meg nyugodtan kommentben az oldal alján.
Ha pedig van valamilyen érdekes terápiás tapasztalatod, amiből más is tanulhat, írd meg bátran az eletfuszerezo@gmail.com címre és anonim módon megosztásra kerülhet az oldalon.